Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Uşak’ta zehirlenen kadın ve çocuklara ilişkin açıklama: Hiçbirinin hayati tehlikesi yok

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı. Hizmetkar Kadın Konukevi’nde hizmet alan 5 kadın ve Çocuk Evleri Kompleksi’nde hizmet alan 15 çocuk yedikleri öğle yemeği sonucu zehirlendi. Kadın ve çocuklar hastaneye kaldırılırken, olayla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kadın Konukevi’nde hizmet alan 5 kadın ve Çocuk Evleri Kompleksi’nde hizmet alan 15 çocuk, öğle yemeğinde aynı gıda firmasından aldıkları hazır gıdalardan yedikleri gıda zehirlenmesi teşhisiyle hastaneye kaldırıldı.

“HAYATİ TEHLİKESİ YOK”

Hastanede serum takılarak ilk müdahalesi yapılan kadın ve çocukların hayati tehlikesi bulunmazken, tedavileri tamamlananlar taburcu edildi. Ayrıca İl Tarım Müdürlüğü ekipleri öğle yemeği menüsünden analiz için numune almak üzere kurumumuza yönlendirildi. Kadın ve çocuklarımızın durumu Uşak İl Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz tarafından yakından takip edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu