Ekonomi

Anadolu’dan dünyaya yolculuk

Keskin, kendi tasarımlarıyla ürettiği ürünleri Libya, Sudan, Gana gibi Afrika ülkelerine ihraç etmeyi başardı. ”İlk etapta 50-115 beygir aralığındaki çekici ve treylerimizin bir kısmı yurt içinde yeni bayiler kurularak bayilere satılacak, kalan kısmı da yurt dışına ihraç edilecek.”Sözlerine şöyle devam etti;
”Ürünleri tasarlamaya başlamadan önce çiftçilerin beklentilerini dikkate aldık. Şanzıman dişli düzeninin tasarımını bizzat ben yaptım ve bu çalışmalarımız Avusturya TÜV’sini başarıyla geçerek Tip Onayı Karayolları Uygunluk Belgesini aldı. Tarladan gelmenin avantajını kullanarak çalışmalar üretirken, çalışmaları çiftçimizin gözünden bakarak geliştiriyorum. Anadolu’nun kalbinden dünyaya taşınmaya devam edeceğiz. “Fabrika inşaatımızı ve iç sınırlarımızı kurarken hiçbir teşvik almadan, kredi kullanmadan kendi çabalarımızla yola çıktık.”söz konusu.

Yönetimi İstanbul’dan, üretimi Keskin’den alarak emin adımlarla ilerliyoruz.
Şimşeker son olarak, “Her şeyi devletten beklemiyoruz. Fabrika inşaatımızı ve iç hatlarımızı kurarken devletten hiçbir teşvik almadan, banka kredisi bile kullanmadan kendi emeğimizle yapmayı tercih ettik.” Ülkemize faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu