Ekonomi

Araştırma: Avrupalı ​​yatırımcılar ETF onayının ardından Bitcoin’e olan ilgiyi artırdı

BitcoinBu yükselişin en büyük tetikleyicisi ABD piyasaları gibi görünse de araştırmalar Avrupalı ​​yatırımcıların kripto paraya ilgisinin son yükseliş döneminde de arttığını gösteriyor.

Spectrum Markets, son raporunda, 2024 yılına girerken Avrupalı ​​bireysel yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum’a karşı duyarlılığında önemli bir değişiklik olduğunu ortaya koydu.

Avrupa merkezli ticaret platformu, Bitcoin Spectrum Avrupa Bireysel Yatırımcı Endeksi’nin (SERIX) Ocak ayında 109’a yükseldiğini, aynı dönemde ise 109’a yükseldiğini gösterdi. EthereumEndeksin 120 puandan 103’e düştüğünü belirtti. SERIX endeksine göre 100’ün üzerindeki değerler faiz artışını, altındaki değerler ise varlığa olan ilginin azalmasını yansıtıyor.

Duyarlılıktaki değişiklik 11 Ocak’ta onaylandı. Bitcoin ETF’yi tespit edin Tam saatine denk geliyor. Bitcoin’in ticaret alanı düzenlenmiş borsalara doğru genişledikçe, bireysel yatırımcıların ilgisi de artıyor gibi görünüyor.

Ancak Spectrum Piyasalar Müdürü Michael Hall, Avrupa’nın kripto ETF’lerde ABD ile rekabet edebilmesi ve Avrupa’dan fon çıkışlarının engellenmesi için AB kurallarının düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Spot Bitcoin ETF’lerine rekor girişler devam ediyor

Dün kripto piyasalarında aşağı yönlü bir dalgalanma yaşanırken, spot Bitcoin ETF’lerine girişler hız kesmedi ve lansmandan bu yana ilk kez günlük net giriş 631 milyon dolar oldu.

ETF girişlerinde en büyük pay BlackRock’ın IBIT fon almaya devam ediyor. Dünkü raporlara göre IBIT’e 493 milyon dolarlık giriş kaydedildi. En yakın giriş seviyesi ise 163 milyon dolar. Sadakat’e ilgili. Ayrıca GBTCGünlük bazda çıkışların 100 milyon doların altında kalmaya devam ettiği görüldü.

Son duruma göre Bitcoin ETF’lerine net giriş 11 Ocak’tan bu yana 3,7 milyar dolara ulaştı ve bu fiyatın yaklaşık 2 milyar doları son 4 iş gününde gerçekleşti.

Öte yandan opsiyon borsası Deribit’ten gelen veriler, Bitcoin’e ilişkin yükseliş algısını yansıtan bir bilgiyi daha ortaya çıkardı. Bilgiler, ay sonu yaklaşırken 60.000 $, 65.000 $ ve 75.000 $ seviyelerinde açık Bitcoin çağrı seçeneklerinin birikimini yansıtıyor. Bu durum genel olarak piyasada kripto paraların bu seviyelere doğru ilerleyebileceği beklentisi olarak yorumlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu