Haber

Beykoz’da Orman Yangını: Söndürme Çalışmaları Sürüyor

Beykoz’da iki farklı bölgede çıkan ve şu ana kadar 10 hektarlık bir alanda etkili olan orman yangınını söndürme çalışmaları sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, Anadolu Feneri ve Poyrazköy’de iki farklı bölgedeki ormanlık alanda yangın çıktı.

İhbar üzerine bölgeye birçok ilçeden itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgeye ulaşan ekipler, iş makineleri ve sprinkler yardımıyla yangına müdahale ediyor.

Yangın söndürme çalışmalarına bir helikopter de destek veriyor.

Valilikten açıklama

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, Beykoz’un Poyrazköy ve Anadolu Feneri bölgelerinde orman yangını ihbarı alındığı, Orman Bölge Müdürlüğü, AFAD ve itfaiye ekiplerinin yangına hemen müdahale ettiği belirtildi.

Açıklamada, itfaiyeye ait 20 araç, Orman Bölge Müdürlüğüne ait 54 personel, 17 su deposu, 1 helikopter, 60 personel, AFAD’a ait 2 araç, 6 işçi, polise ait 10 TOMA, emniyet ve asayiş ekipleri, botların bulunduğu belirtildi. Kıyı Emniyeti’nden yapılan açıklamada, rüzgarın da etkisiyle söndürme çalışmalarının büyüdüğü belirtildi. Sağlık ekiplerinin Beykoz ve Sultanbeyli belediyeleri için 2 ambulans ve 6 işçi ve 5 su deposuyla müdahale ettiği bildirildi.

Yangının şu ana kadar 10 hektarlık bir alanda etkili olduğu bildirildi.

itfaiye açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Yavuzsultan Selim, Bozhane, Beykoz, Sancaktepe, Çevuşbaşı, Büyükbakkalköy, Kartal, Ataşehir, Ümraniye ve ilçelerden toplam 13 araç, 33 işçi, su deposu, marş ve servis aracı sevk edildi. Çavuşbaşı itfaiyesi ve ICA’dan 3 itfaiye. Yangına 15 tonluk su temin deposu, 2 iş makinesi, Beykoz Belediyesi’nden 4 su deposu ve orman ekiplerinden 5 fıskiye ile müdahale edildiği belirtildi.

inonuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu