Ekonomi

Citigroup, iç engelleri aşarak Investcorp Capital’in Abu Dhabi halka arzına katıldı

Citigroup Inc., iç onay engelleri nedeniyle geçici olarak geri çekildiği Investcorp Capital Plc’nin Abu Dabi’deki ilk halka arzına (IPO) katılımını yeniden başlattı. Bu saldırı Citigroup ve Goldman Sachs Group Inc. tarafından yapıldı. Sürecin başında şirketlerin Abu Dabi Borsası tarafından fiyat istikrarı mekanizması uygulamak üzere görevlendirilmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Fiyat istikrarı mekanizmasına duyulan ihtiyaç, önde gelen bankaların hiçbirinin fiyat istikrarı aracı olarak çalışmayı kabul etmemesi ve bunu BAE yasalarına göre yasal bir belirsizlik olarak görmesi nedeniyle geri çekilmelerine yol açtı. Daha sonra bu rol için farklı bir komisyoncu işe alındı.

Investcorp Capital Plc, ana şirketi Investcorp Holdings ile birlikte halka arzdan 1,49 milyar dirhem (403 milyon $) elde etmeyi hedefliyor. Talep toplamanın ilk gününde, özel amaçlı bir araç, temel yatırımcı olarak 250 milyon dolarlık yatırım yaptı ve tüm fiyat aralığını karşıladı.

Citigroup’un yanı sıra, ortak küresel koordinatörler olarak halka arza katkıda bulunan diğer finansal kuruluşlar arasında Emirates NBD Capital, First Abu Dhabi Bank PJSC ve HSBC Holdings(LON: HSBA ) Plc bulunmaktadır. Hem Citigroup hem de Investcorp bu gelişme hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu