Haber

DEÜ Promosyonda Çıtayı Yükseltti

Bankaların promosyon rekabeti giderek artarken yükseköğretim kurumları ortasında bölgedeki en büyük mutabakatlardan birini Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) yaptı. Akbank T.A.Ş. ile varılan mutabakata nazaran DEÜ çatısı altında bulunan 8 bin 300 akademik ve idari işçiye Aralık ayı içinde tek seferde ödenmek suretiyle kişi başı 33 bin 500 lira yatırılacak. Belirlenen sayının İzmir ve Ege Bölgesi’ndeki en yüksek sayı olduğunu söz eden DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Bizler Dokuz Eylül ailesi olarak çalışma arkadaşlarımızın hak ve menfaatlerini gözetmeye devam ediyoruz. Türkiye geneline, Ege Bölgesi’ne ve özellikle de İzmir’e baktığımızda görüyoruz ki en iyi şartları barındıran promosyon anlaşmasına imza atmış bulunuyoruz” dedi.

Banka maaş promosyonlarında bölgedeki yükseköğretim kurumları ortasında en yüksek sayısı Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) çalışanları alacak. DEÜ ile Akbank T.A.Ş. ortasında imzalanan 3 yıllık mutabakata nazaran DEÜ çatısı altında bulunan 8 bin 300 akademik ve idari işçiye Aralık ayı içinde tek seferde ödenmek suretiyle kişi başı 33 bin 500 lira yatırılacak. Kurum işçisi bu ödemeye ek olarak DEÜ için özel şartlarla hazırlanan harcama kelamlı chip-para ve otomatik fatura kampanyalarından da yararlanabilecek. Belirlenen sayının İzmir ve Ege Bölgesi’ndeki en yüksek sayı olduğunu söz eden DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Bizler Dokuz Eylül Üniversitesi olarak, çalışma arkadaşlarımızın hak ve menfaatlerini gözetmeye devam ediyoruz. Bu noktada Rektörlük binamızda gerçekleştirilen banka promosyon ihalesinde en güzel teklifi veren Akbank T.A.Ş. ile muahedeye vardık. Türkiye geneline, Ege Bölgesi’ne ve bilhassa de İzmir’e baktığımızda görüyoruz ki en güzel koşulları barındıran promosyon muahedesine imza atmış bulunuyoruz. Sonuçta bir pastayı büyütünce ondan alınacak hisse da büyüyecektir. Burada çalışanlarımız, uğraş edip verimliliklerini artırarak hem kurumsal hem de ülkemize olan katkılarını çoğaltacaklar. Ülkenin refah hissesinin artması da tabi ki bütün kurumlara yansıyor” halinde konuştu.

ÇALIŞANLARDAN REKTÖR HOTAR’A TEŞEKKÜR

Promosyon fiyatlarının duyurulmasının akabinde üzerinde uzlaşılan sayı, DEÜ çalışanları tarafından sevinçle karşılandı. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük Binası önünde toplanan akademik ve idari işçi, Rektör Hotar’a çiçek takdim ederek ve alkışlayarak teşekkürlerini sundu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu