Ekonomi

Eskişehir’de Evlenmeyi Düşünenler Beyaz Eşyalarını Erken Alıyorlar

Eskişehir’de spot iş yapan esnaflar, evlendirmeyi düşünen vatandaşların, hızlı fiyat artışı nedeniyle beyaz eşyalarını yaklaşık 1 yıl önce tedarik etmeye başladığını söyledi.

Evli çiftlerin en temel ihtiyaçlarından biri de beyaz eşyadır. Düğün öncesi hangi beyaz eşyayı alacağını planlayan vatandaşların, hızlı fiyat artışından etkilenmemek için aylar öncesinden sipariş vermeye başladığı öğrenildi. Eskişehir’de spotçuluk yapan İsmail Akçakıl, düğün yapmayı planlayan vatandaşların beyaz eşyalarını 1 yıl önce peşin aldıklarını belirtti. Akçakıl, beyaz eşyalarını alan ancak oturmayan ve eşyalarını koyacak yeri olmayan bazı çiftlerin aldıkları işleri depoda tuttuklarını belirterek, bu durumda 5-6 ailenin eşyalarının depolarında beklediğini sözlerine ekledi. yol.

“Eskiden yıllık fiyat artışları bu kadar fazla değildi”

İsmail Akçakıl, son 2 yıldaki enflasyon nedeniyle evlilik tarihinden önce beyaz eşya alan kişilerin sayısının arttığını belirtti. Bunun doğru bir karar olduğunu ve vatandaşların yaklaşık yüzde 50 oranında faydalandığını kaydeden Akçakil, “Düğün hazırlığı yapan vatandaşlar beyaz eşyalarını evlenmeden yaklaşık bir yıl önce alıyor çünkü fiyatlar hızla artıyor. fiyat artışından etkilenecekler zaten beyaz eşyalarını ön ödemeli veriyorlar.Birden fazla eser bizde kalıyor, aldıkları eserler bizim depolarımızda ve ‘biz haber verince getireceksin’ diyorlar. evli vatandaşlar çeyiz tesliminden sonra evi döşediklerinde 1-2 gün önceden haber veriyorlar eşyalarını o adrese bırakıyoruz şu anda 5-6 aile yapıyor bu işi yeri uygun olanlar da al kendi deposunda bulundur.Son 2 yılda enflasyon yaşandığı için beyaz eşyasını evlilik tarihinden önce alanların sayısı arttı.Mesela vatandaş nişanlı 7-8 aylık. Düğününe gitti, beyaz eşyalarını erken aldı. ve bunun bedelini ödemeye başlıyor çünkü hem fiyat avantajı olacak hem de yüzde 50’ye yakın kar edecek. Bence bu makul bir atak çünkü eskiden yıllık fiyat artışları bu kadar fazla değildi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu