Teknoloji

Google, Android 13’e gelen yeni özellikleri resmen duyurdu

Google, Barselona’da düzenlenen MWC 2023 Portable World Congress’te bir sonraki Android 13 güncellemesi ile Android akıllı telefonunuza gelecek birkaç kullanışlı özelliği duyurdu.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, değişiklikler daha büyük bir Android 14 revizyonundan daha az, ancak yine de en sorunsuz Android telefonlara eklenen gadget’lar dikkate değer. bunların ortasında Emoji Mutfağıderlemeler, daha kullanışlı Google Keep notlarıVe Google Meetaramalarında daha az gürültü var.

Güncellemeler önümüzdeki birkaç gün ve hafta içinde yayınlanacak, bu nedenle en son sürüme ne zaman yükseltebileceğinizi görmek için cihazınızın güncelleme ayarlarını kontrol etmeniz iyi bir fikirdir.

Google Keep eklentisi

Hayatınızı düzene sokmak için Google Keep notlarına güveniyorsanız, uygulamanın notları telefonunuzun ana ekranında görüntülemenizi sağlayan bir Android widget’ı aldığını duyunca heyecanlanacaksınız. Bu, mağazada gezinirken işaretleyebileceğiniz alışveriş listesi notunuzu, dikkat etmeniz gereken bir öğenin görünümünü veya diğer birçok hatırlatıcınızı içerebilir.

WearOS kullanan akıllı saatlerde tek dokunuşla Keeps hatırlatıcı ayarlayın

Ayrıca, Galaxy Watch 5 veya Pixel Watch gibi bir WearOS saate sahip olanlar, saat kadranına birkaç dokunuşla notlar ve yapılacaklar listesi oluşturmanıza olanak tanıyan iki yeni kısayoldan yararlanacak.

Google Meet gürültü önleme

Bu özellik başlangıçta bazı Android cihazlarda mevcuttu, ancak sonunda daha fazla cihaza yayılıyor. Gürültü engelleme özelliği sayesinde, bir dahaki sefere akıllı telefonunuzdan bir toplantıya katılmanız gerektiğinde, etrafınızdaki gürültü hakkında çok fazla endişelenmenize gerek kalmayacak. Bu sesler başarıyla filtrelenecektir. Sistem, tüm arka plan gürültüsünü gizleyemez, ancak arayanların anlaşılmasını kolaylaştırmak için oldukça sağlam bir iş çıkarır.

Yeni Emoji Mutfağı simgeleri

Emoji Kitchen, ruh halinizi daha iyi yansıtan bir kombinasyon oluşturmak için Android emojilerinizi otomatik olarak birleştiren bir Gboard özelliğidir. Örneğin, hem sakinleştirici hem de eğlenceli bir şey bulduğunuzu belirtmek istiyorsanız, Gboard bu duyguyu yakalamak için patlayan kafa ve ağlayan gülen emojileri tek bir görüntüde birleştirebilir. Bu Android güncellemesi, daha da geniş bir duygu yelpazesi hakkında konuşmanıza yardımcı olmak için olası emojilerin yeni karışımlarını getiriyor.

Chrome için daha uygun yakınlaştırma

Google Chrome’da sayfaları yakınlaştırmak, statik bir görüntüyü yakınlaştırmak gibiydi; kelimeler ve simgeler büyüyor ama ekrandan kayboluyordu. Yaklaşan Android güncellemesi, sayfanın düzenini ve her şeyi ekranda tutarken bir sayfayı %300’e kadar yakınlaştırmanıza izin verecektir. Ayrıca, her sayfa yüklediğinizde otomatik olarak yakınlaştırması için tercih edilen bir içerik boyutu ayarlayabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu