Ekonomi

Hürriyet Gazetesi matbaasını Baykar’a sattı! KAP’a duyurulur

Demirören Kümesi ile ilgili Hürriyet Gazetesi, İstanbul Esenyurt’ta bulunan 4 Matbaa Tesisi Binasını arsalarıyla birlikte Baykar Makina’ya sattı. Selçuk Bayraktar ve ağabeyi Haluk Bayraktar’ın sahibi olduğu Baykar Makina’nın satın aldığı tesisler 61 dönüm büyüklüğünde.

Hürriyet Gazetesi’nin KAP’a yaptığı açıklama şöyle;

“Şirketimizin portföyünde bulunan, İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, 1408 Ada 1408 ve 7 Parsel, BAK 4 Matbaa Tesisi Binaları B, C, D ve F Blokları, Kompresör Odası ve Arsası’nda bulunan Bykar Makina Sanayi gayrimenkulünün, ve Ticaret A.Ş. 04.05.2023 (bugün) prestiji ile tamamlandı.

Şirketin satış amacı olarak, “Şirketimiz tarafından 30.08.2022 tarihli özel durum açıklamasında belirtildiği üzere, ilgili gayrimenkulde faaliyet gösteren İstanbul DPC Şubesindeki matbaacılık faaliyetlerine son verilmiş olup, eksik ve atıl gayrimenkullerin satışı yoluyla orta vadeli işletme sermayesi ihtiyacı.” olarak açıklanmıştır.

Satışa konu arsanın değeri 925.000.000 TL olarak hesaplanırken, en iyi teklifi veren Baykar’a 816.551.400 TL’ye satıldı.

BAYKAR KAP’A DA BİLGİ VERDİ

Baykar, KAP’a şu açıklamaları yaptı:

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. KAP’ın KAP’a yaptığı bildirime ilişkin açıklamamızdır.

Baykar’ın insansız hava araçları üretim alanını genişletme ihtiyacı çerçevesinde, ihracattan elde ettiğimiz gelirlerle, İstanbul Hadımköy’deki mevcut üretim alanımızın yanında bulunan Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. fabrika tesisleri öz kaynaklarımızla satın alınmıştır.

İstanbul Hadımköy’deki fabrika tesisi, üretim ve depolama alanı gibi ihtiyaçlarımız doğrultusunda kullanılacaktır.

Kamuoyunu saygıyla bilgilendiririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu