İnsan

İsrail’in Refah saldırılarını dünyaya duyurdular! Herkes bu Türk kadınlarını merak ediyor

Katil İsrail’in Filistin halkına yönelik zulümleri devam ediyor…

İsrail ordusu güvenli bölge ilan edilen Refah kentinde yerinden edilmiş Filistinlilerin kaldığı kampı hedef aldı, saldırıda 40 Filistinli hayatını kaybetti.

Saldırıların ardından açıklama yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise saldırının “trajik hata” olduğunu öne sürdü. Netanyahu’nun bu açıklaması ve saldırılar kamuoyundan büyük tepki aldı.

SALDIRIYI DÜNYAYA DUYURDULAR

Birçok sosyal medya kullanıcısı tepkileri sosyal medya aracılığıyla dile getirirken paylaşılan bir görsel adeta saldırıyı dünyaya duyurdu. Öyle ki; görsel sosyal medya aracılığıyla 5 milyon kez paylaşıldı, binlerce beğeni aldı. 

Saldırıya dikkat çekmek ve katil İsrail’in saldırılarını kamuoyuna duyurmak için ‘Human Movıe Team’ tarafından paylaşılan görsel, yürekleri sızlattı. Peki tamamı kadınlardan oluşan bu ekip kim?

O PAYLAŞIMIN ARKASINDA BU EKİP VAR

Suriye’ye yönelik çalışmaları ile tanınan ve “İzle, düşün, harekete geç!” sloganıyla sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunan Human Movie Team, mazlum coğrafyalardaki insanların sesini duyurmaya ve farkındalık oluşmaya çalışan içerikleriyle tanınıyor.

Çalışma ekibi sadece kadınlardan oluşan gönüllü topluluk, yaptıkları multimedya çalışmalarını ekibe yeni katılacak yeni çalışma arkadaşlarıyla birlikte içerik ve kapsam olarak daha da genişletmeyi hedefliyor.

Human Movie Team’in sosyal medya hesaplarında yer alan “Bizler, dünya üzerindeki her insanın onurlu bir yaşamı hak ettiğine, bunun da ancak adalet ve insan haklarının korunmasıyla mümkün olabileceğine inanan ve bu uğurda tüm enerjisini harcamaktan çekinmeyen genç hanımlar topluluğuyuz.” ifadesi dikkati çekiyor.

HUMAN MOVİE TEAM KURUCUSU TÜLAY GÖKÇİMEN KİMDİR?

Tülay Gökçimen 1981 yılı, İstanbul doğumludur. Uzun yıllardır medya sektöründe aktif faaliyet gösteren Gökçimen Suriye savaşı ile birlikte belgesel çekimlerine başladı. Haykırış, Savaşın Çocukları, Suriye Zindanlarında 24 Saat gibi çok sayıda belgesele imza attı. Sosyal sorumluluk ve insan hakları bilinciyle çalışmalarını yürüten Tülay Gökçimen Human Movie Team girişimi ile video görseller hazırlayarak bu çalışmalarını kamuoyu ile paylaşmaktadır. İnsan Film Ekibi Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak bu çalışmalarına devam etmektedir.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu