Haber

NATO Genel Sekreteri: Ukrayna’ya askeri destek devam etmeli

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna ordusunun Rus kuvvetlerine yönelik kontra taarruzuna ara verdiğini ve Ukrayna’ya askeri desteğin devam etmesi gerektiğini söyledi.

Brüksel’de düzenlenen NATO Savunma Bakanları Toplantısı kapsamında düzenlenen NATO-Ukrayna Komite Toplantısı’nın açılışında konuşan Stoltenberg, Ukrayna’nın geçtiğimiz günlerde Rusya’ya karşı bir karşı saldırı başlattığını hatırlattı.

Stoltenberg, “Ukrayna ilerleme kaydediyor. Ukrayna’ya askeri teçhizat, silah ve mühimmat sağlamaya devam etmeliyiz ve bunu artırmalıyız.” söz konusu.

Bugünkü görüşmede Ukrayna’ya daha fazla destek sağlanmasını ele alacaklarını belirten Stoltenberg, uzun yılları kapsayacak, uzun vadede Ukrayna’nın caydırıcılığını artıracak ve Sovyet dönemi askeri teçhizatından NATO’ya geçişini sağlayacak bir fon oluşturmak istediklerini belirtti. standartlar.

ABD Genelkurmay Başkanlığı Genelkurmay Başkanı General Mark Milley, Ukrayna ordusunun Rusya’ya yönelik karşı saldırısında istikrarlı ilerleme kaydettiğini söyledi.

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile NATO karargahında düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Milley, karşı saldırının “kanlı ve şiddetli” olacağını, uzun ve maliyetli olacağını belirtti.

Beklediğimiz gibi zorlu bir mücadele olacak” dedi. Austin, Ukrayna’nın ihtiyaçlarını karşılamaya odaklandıklarını söyledi.

karakoyunluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu