Haber

Özgür Özel, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda Genel Başkan Seçildi

Haber: TAMER ARDA ERŞİN – GÜLARA SUBAŞI/ Kamera: DURSUN ALKAYA – LADİN DEĞER/ Fotoğraf: TÜMAY BERKİN

Meclis Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin 38. Olağan Kongresi’nde ikinci tur oylama sonuçlarını açıkladı. İmamoğlu, “Unutmayalım ki sonuç her CHP’linin kazandığı bir sonuçtur. Bu açıdan sonucu sizlerle paylaşıyorum. Sayın Özgür Özel 812 oy, Sayın Kılıçdaroğlu 536 oy Partimizin yeni Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’dir.” dedi.

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda ikinci tur oylama sonuçları; Meclis Başkanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıkladı. İmamoğlu şunları söyledi:

“Partimizin en değerli organı ve mutlak iradesi olan kongremiz, ülkemiz ve demokrasi adına genel başkan seçim sürecini büyük bir olgunlukla tamamlamıştır. Oyları sayan ilçe seçim kurulumuz, oyları sınıflandırarak raporlamıştır. İkinci tur sonuçlarını heyetimize iletiyorum.Ben İlçe Seçim Kurulu Başkanıyım ve tüm heyete teşekkür ediyorum.

Şunu unutmayalım; Her halükarda sonuç her CHP’linin kazandığı bir sonuçtur. Bu perspektiften sonucu sizlerle paylaşıyorum. Sayın Özgür Özel 812 oy, Sayın Kılıçdaroğlu 536 oy. Partimizin yeni Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’dir. Kendilerini tebrik ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum. “Partimize, ülkemize, milletimize ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu