Haber

Tekirdağlı küçük tekne balıkçıları karides, dil ve pisi balığı için Marmara’ya yelken açacak

Tekirdağ’da küçük tekne balıkçıları, av yasağının bu gece sona ermesiyle birlikte Marmara Denizi’ne karides, dil ve dil balığı için ağ atacak.

Ocak ayında karides, dil ve dil balığı avcılığının yasaklanmasının ardından küçük tekne balıkçıları ağlarının ve teknelerinin bakımlarını tamamladı.

Balıkçılar, yasağın saat 00.00’da sona ermesinin ardından karides avlamak için denize açılacak.

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, balıkçıların “vira bismillah” demeye hazır olduğunu söyledi.

Balıkçıların 15 Nisan’a kadar avlanmaya devam edeceğini belirten Pehlivanoğlu, “Bir aylık yasak sona erdi. Bu geceden itibaren denize ağ atacak küçük tekne balıkçıları da nasibini alacak. İnşallah başka balıklar olursa. Balıkçılarımız karides ve dil balığının yanı sıra limana boş dönmeyeceklerini belirterek, “Balıklar da taze ve uygun fiyatlı balıkları yemeye devam edecek. Havalar soğudukça balıklar daha lezzetli olacaktır. Balık bol olursa herkesin yüzü güler inşallah.” dedi.

Balıkçı Şükrü Ozan Dedes, denizde bol karides beklediklerini belirterek, “Karides yasak olduğu için bu dönemde eksiklerimizi tamamladık. Artık karnımızı karides ve diğer çeşitlere çevireceğiz. ağlarda ne kadar mutlu olursa balıkçı o kadar mutlu olur. Balıklar tezgahtaki fiyatlara yansır. Bakalım kısmet neymiş görelim.” dedi.

kaleajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu