Haber

Telegerik Bakımı İlk Turu Tamamlandı Başkan Altınok Aldı

Keçiören Belediyesi, ilçede Subayevleri ve Tepebaşı güzergahında hizmet veren teleferik hattında periyodik ağır bakım çalışmalarını tamamladı. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok; AK Parti Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Çakmak, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, AK Parti Keçiören İlçe Kadın Kolları Başkanı Saliha Küçüker ile birlikte.

Başkan Turgut Altınok, her biri 8 kabinli ve toplam 16 kabinle hizmet veren teleferik sisteminde periyodik ağır bakım çalışmalarının başarıyla tamamlandığını söyleyerek şu bilgileri paylaştı:

“Teleferiğimizin kısa ve uzun vadeli bakımlarının yapılması esas olduğu için servisimizi bir süreliğine ortalara verdik. Bakım ve onarım çalışmaları ile daha güvenli bir seyahat imkanı sunuyoruz. 2008 yılından beri hizmet veren teleferiğimiz ilk açıldığı yıllarda Avrupa’nın ve Türkiye’nin en uzun hattı olarak biliniyordu. 1653 metre sınır uzunluğuna sahip olan ve Subayevleri ve Tepebaşı mahallelerinin ortasında hem ulaşım hem de turistik gezi hizmeti veren teleferik, şu anda en uzun şehir içi teleferik hatlarının ortasında ilk üçte birlik sırada yer alıyor. En yüksek noktası 85 metre olan teleferik günde ortalama bin yolcu ağırlıyor. Her biri 8 kişilik toplam 16 kabini ile 20 dakikalık bir seyir deneyimi sunuyor.”​ ​

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu