Haber

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu Brüksel’deki Küresel Ağ Geçidi Forumu’na katıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Küresel Geçit Forumu’na katıldı. Uraloğlu daha sonra Türkiye’nin AB Daimi Temsilcisi Faruk Kaymakçı ile bir araya geldi.

Bakan Uraloğlu, resmi temaslarına dün akşam Brüksel’de devam etti. Global Gateway Forum’a katılan Uraloğlu, forumda yaptığı konuşmayla ilgili sosyal medya paylaşımını paylaşarak, “Brüksel’de düzenlenen foruma katıldık ve ‘Ulaşım Koridorları Paneli’nde konuştuk. Ülkemizin uluslararası arenadaki önemine vurgu yaptık.” Ulaşım koridorlarında Türkiye olmadan orta koridordan bahsedemeyeceğimizin altını çizdi.” Biz çizdik. Türkiye, ulaştırma alanında AB müktesebatına uygun en yüksek standart ve kuralların uygulanmasına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Oturarak, konuşarak, anlaşarak sorunları çözüyoruz. Bunu en iyi şekilde, en üst düzeyde yapmalıyız. Bu süreçleri siyasi yaklaşımlarla sekteye uğratmamalıyız. Bu anlamda Avrupa Birliği ile işbirliği içindeyiz, “Toplantının yeni bir yaklaşıma yol açmasını ümit ediyorum” dedi.

Bakan Uraloğlu, Küresel Geçiş Forumu’nun ardından Türkiye’nin AB Daimi Temsilcisi Faruk Kaymakçı’yı ziyaret ederek bir görüşme gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu