Ekonomi

Viking Therapeutics hisse hedefi BTIG tarafından 100 dolara yükseltildi

Cuma günü, Viking Therapeutics (NASDAQ:VKTX) BTIG tarafından fiyat hedefinin 86 $’dan 100 $’a yükseltildiğini görürken, firma hisse senedinde Satın Al notunu korudu. Bu ayarlama, Gıda ve İlaç İdaresi’nin (FDA) Madrigal Pharmaceuticals’ın REZDIFFRA (Resmetirom) ilacını alkolik olmayan steatohepatit (NASH) tedavisi için F2 ve F3 evre karaciğer fibrozisi olan hastalarda hızlandırılmış olarak onaylamasının ardından geldi.

BTIG’nin yorumunda REZDIFFRA’nın onayının önemi vurgulanarak, NASH için herhangi bir kara kutu uyarısı, Risk Değerlendirme ve Azaltma Stratejileri (REMS), kontrendikasyon veya tanı için karaciğer biyopsisi gerekliliği olmaksızın onaylanan ilk ilaç olduğuna dikkat çekildi. İlacın yıllık Toptan Alım Maliyeti (WAC) yaklaşık 47.400 $ olarak belirlenmiştir.

REZDIFFRA’nın onaylanması, Viking Therapeutics de dahil olmak üzere NASH için tedavi geliştiren diğer şirketler için faydalı olarak görülüyor. BTIG, Viking’in VK2809’unun Madrigal liderliğindeki pazar eğitimi ve farkındalık çabalarından yararlanabileceğini ve potansiyel olarak Viking’i NASH tedavi alanında hızlı bir takipçi olarak konumlandırabileceğini öne sürüyor.

Piyasanın dikkatinin Viking’in Faz 2B VOYAGE çalışmasından elde edeceği 52 haftalık histoloji verilerine yönelmesi ve sonuçların 2024’ün ilk yarısında açıklanması bekleniyor. Viking Therapeutics için yükseltilen fiyat hedefi, BTIG’nin VK2809 için 47.400 $ ‘lık REZDIFFRA ile eşleşen artan varsayılan yıllık fiyatlandırmasını yansıtmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu