Haber

Altan Öymen’in eşi Aysel Öymen son yolculuğuna uğurlandı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin önceki genel başkanlarından gazeteci-yazar Altan Öymen’in eşi Aysel Öymen, son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP önceki dönem lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Burada İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu kısaca konuştu. İmamoğlu, “Nasıl olduğunu sorduk, kendisini iyi gördüğüme sevindim. Allah sağlık versin. İnşallah her zaman sağlıkla bir arada oluruz.”

Türkiye’nin ilk kadın Hazine Genel Müdürü ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin eski liderlerinden gazeteci Altan Öymen’in eşi Aysel Öymen, 91 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Aysel Öymen Teşvikiye Camii’nde. Cenaze töreninde Altan Öymen, kızı Aslı Öymen ve oğlu Murat Öymen taziyelerini kabul etti.

Törene, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, CHP önceki dönem lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri, CHP ilçe belediye başkanları, iş dünyası, sanat ve çok sayıda isim katıldı. Siyaset dünyasından da katılım oldu. Öymen’in cenazesi, kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Aysel ve Altan Öymen çiftinin kızı Aslı Öymen ise konuşmakta güçlük çekerek, “Söyleyerek, okuyarak, duyarak anlaşılacak bir şey değil. Melek olmuş tüm annelere Allah’tan rahmet diliyorum. Herkese sabır diliyorum.” çocuklar. Annem benim…”

Cenaze namazı öncesinde İBB Başkanı İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Cami çıkışında gazetecilere konuşan Ekrem İmamoğlu, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi ailesiyiz. Bugün büyük üzüntümüz, büyük dostlarımızdan biri olan Altan Öymen’in eşinin vefat etmesidir. Kendisine dua ediyoruz. Sonsuza dek veda ettik, bir önceki başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na sağlık durumunu sorduk, selamlaştık, kalacaksanız vaktiniz var, “Mümkünse kendisini misafir etmek isteriz” dedik. Bu akşam özel bir program planladı. Nasıl olduğunu sorduk, onu iyi gördüğüme sevindim. Allah ona sağlık sıhhat versin. İnşallah sağlıklı, güzel günlerde hep bir arada olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu