Haber

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gazi Mustafa Kemal’in Gaziantep’e Gelişinin 91. Yıldönümünü Kutladı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gazi Mustafa Kemal’in Gaziantep ziyaretinin 91. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Şahin, mesajında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gaziantep ziyaretinin kent tarihindeki en derin izlerden biri olduğunu belirterek, “Atatürk’ün bu cümlesini her zaman gururla anıyorum. Her ilde, her ilçede, en küçük Türk köyünde ‘Ben Türküm’ diyen “Şehir, Gaziantep halkını kahramanlığa örnek alabilir. Bu iltifatla takdir edilen şehrimiz elbette o kahramanlık ruhunu bugüne kadar taşıdı ve bundan sonra da taşımaya devam edecektir” dedi.

Geleceği planlamak için geçmişi unutmamamız gerektiğini, şanlı, onurlu bir tarihten şanlı, onurlu bir geleceğe doğru ilerlediğimizi belirten Başkan Şahin, “Kök ne kadar sağlamsa, toprak o kadar verimli olur. gövde daha güçlü olacak. Parçaları ve meyveleri gelecek için çok daha güçlü olacak.” Biz dünyaya hak ve adaleti, güven ve özgürlüğü getiren ataların torunlarıyız. Bu sevgiyle buradan aldığımız cesaret ve özgüvenle gelişim yolumuza devam ediyoruz. Millet olarak çağdaş ve gelişmiş ülkeler arasında yerimizi almak ve dünyada söz sahibi olabilmek için Cumhuriyetimizin kuruluş ideolojisine ilk günkü heyecanla sarılıyoruz. Çıkıp bu inancımızı sonsuza kadar sürdürmemiz gerekiyor. Kurtuluş Savaşı’nda verdiği destansı mücadeleyle özgürlük ateşinin dalga dalga yayılmasını sağlayan Gaziantep, o tarihten bu yana kalkınma yolunda Anadolu’nun birçok şehrine model ve rehber olmuştur. Gaziantep’i her alanda geliştirip geliştirmeyi, refah düzeyini yükseltmeyi hedefliyoruz. Milli gayret ruhuna ve Cumhuriyetimizin kuruluş ruhuna sımsıkı sarılmamız gerekiyor, onu yükseltmeliyiz. Bu vatanı bize canları pahasına miras bırakan kahraman şehitlerimize ve şerefli gazilerimize karşı en büyük görev ve sorumluluğumuzu ancak bu şekilde yerine getirebiliriz. Gazi şehrinin emektar torunlarının da üzerlerine düşeni yapacaklarına, elde ettikleri başarıları her zaman tekrarlayacaklarına, tarihlerinden aldıkları güçle 80 kardeş ilimize örnek olmaya devam edeceklerine inanıyorum. Bu görüşlerle; “Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, gazilerimizi, silah arkadaşlarını, vatanın bekası uğruna şehit olan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Atatürk’ün buluşmasının 91’inci yıl dönümünü canı gönülden kutluyorum.” iki gazi” dedi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu