Haber

DEVA’dan ‘taciz davasına’ yanıt: Neden kimse tutuklu değil?

ANKARA –DEVA Partisi Kadın Politikaları Lideri Elif Esen, Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızının müridi Kadir İstekli ile ‘evlenmesine’ ilişkin açıklamalarda bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve ilgili kurum ve yetkililerin sorumlu olduğunu belirten Esen, “Çocuğun hayatı bu yetkililerle kesişiyor. ve belirli zamanlarda sorumlular. kapalı. O yüzden bugünün ‘gereği yapıldı. Avukat atandı. Soruşturma açıldı, ifadeleri samimi mi?” dedi.

‘BEKLENEN CEZAYI ALMAK İÇİN TAKİP ETTİK’

Taciz davasının neden 22 Mayıs’a ertelendiğini sorarak, “Neden tutuklu kimse yok? Neden 22 Mayıs’ta zanlı hatta fail ortada, sorumlular ortadayken? Neden tekrar üstü kapatılıp olay soğutulup zamana yayılmaya çalışılıyor? Bunu merak ediyoruz” diyen DEVA’dan Esen sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu alçak olayın, bu insanlık dışı olayın takipçisi olacağız. DEVA Partisi, kız ve erkek çocuklarının eşit fırsatlarla eğitim görmeleri, eğitimde kalmaları, çocukluk yıllarını devletin güvence ve güvencesiyle geçirmeleri, topluma nitelikli bireyler olarak yeniden kazandırılmaları için bu etkinliğin takipçisi olacaktır. Bir daha hiçbir kız bu olayı yaşamasın ve zalimler ibret verici cezalar alsın diye bu olayın takipçisi olacaktır. Hukuki süreci takip edeceğiz. Toplumun vicdanı rahatladığında, suç işleyenler ve sorumlular ibret verici cezalar aldığında, diğer potansiyel suçlular için de caydırıcı olacaktır. O zaman kalplerimiz soğuyacak. Sonra rahatlayacağız. Çocuklar iman etsin diye yolumuza devam edeceğiz.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu