Haber

İSTANBUL-ADGENT HAVA ŞARTLARI VE KARLA MÜCADELE ÖNLEMLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında “Olumsuz Hava Koşulları ve Kar Önleme Tedbirleri Toplantısı” gerçekleştirildi.

AFAD Hasdal Kampüsü’nde düzenlenen toplantıya İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, vali yardımcıları, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, bölge ve il müdürleri ile ilgili kurum temsilcileri katıldı. İstanbul’da olumsuz hava koşulları ve karla ilgili çalışmaların ele alındığı toplantı, Vali Yerlikaya’nın açılış konuşması ile başladı.

“İSTANBUL’UMUZDA KAR VE BUZ GÜCÜYLE HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK”

Vali Yerlikaya yaptığı konuşmada, “Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları başlamadan önce ulaşımın, haberleşmenin ve elektriğin kesilmemesi için alınan tedbirleri, vatandaşlarımızın hayatını değiştiren tedbirleri değerlendirme safhasındayız” dedi. daha aktif ve verimli hale getirmeyi hedefliyoruz.Bugün olumsuz hava koşulları ve karla mücadele tedbirleri ile ilgili kurumlarımız sunumlarını yapacaklar.Bu sunumları hep birlikte değerlendireceğiz.Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzün tebliği doğrultusunda yoğun veya şiddetli yağış ihtimaline karşı ilgili Vali Yardımcılarımız sorumlu oldukları bölgelerde aktif olarak görev yapacak, acil durumlarda Kızılay 101 noktada 162 araç, 300 işçi ve 2000 gönüllü gönüllü ile görev yapacak. vatandaşlarımıza beslenme ve yemek hizmeti vermek Jandarma, Polis, Sağlık ve Kızılay’ın görev yaptığı noktalar nt ekiplerinin konumları sayısal harita sistemine işlenmiştir. Olumsuz hava koşulları ile ilgili iddiaları risk azaltma açısından önemsiyoruz. AFAD kurulduktan hemen sonra Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) ve çalışma kümeleri oluşturuldu. AFAD, Valilik ve AKOM ile uyum içinde çalışıyoruz. Tüm kurumlarımızla birlikte olası bir afet anında hızlı bir şekilde iletişim halinde oluyoruz. Afet bilgilerini Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alıyor, medya aracılığıyla vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. İstanbul’da kar ve buzlanma ile mücadele için hazırlıklarımızı tamamladık. İstediğim gibi bir cümle kurmaktansa hayatı yavaşlatmak ve önlemlerimizi alıp hayata geçirmek en değerli şey. Olumsuz hava koşulları ve karla birlikte tedbir tedbirlerini gözden geçirdiğimiz bu toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Allah hepimizi bildiğimiz ve bilmediğimiz tüm afetlerden korusun.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, “Kışla gayret sürecine yönelik bu koordineli çalışma büyük değer taşıyor. Birlikte hareket ettiğimizde sizlerin liderliğindeki meslektaşlarımızla birebir uyumu bu şekilde yönetirsek hiçbir sorun yaşamayız. . Tüm sunumlarda “Bunu yapan kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Ortak akılla süreç yürütülür. Sorunları çözer. Uygulamalarda vatandaş desteğini ve toplumsal katılımı önemsiyoruz. Umarım verimli bir kış dileriz. Hepimize başarılar diliyorum.”

Karla mücadelede alınacak tedbirlere ilişkin konuşmaların ardından Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Kuzey Marmara Karayolları İdaresi, ICA, Büyükşehir Belediyesi, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Aile ve Sosyal Hizmetler, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kızılay ve AYEDAŞ/BEDAŞ ile İstanbul Motosikletli Kuryeler Federasyonu temsilcileri sunum yaptı. Yapılan değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu