Haber

Kadirli’de Motorin Fiyatlarındaki Artışa Vatandaşlar Tepki Gösterdi

BURHAN DEMİRCİOĞLU

osmaniye Kadirli ilçesinde motorin fiyatlarına yapılan 1 lira 15 kuruşluk artışa vatandaşlar tepki gösterdi. Motorin almak için akaryakıt istasyonuna gelen İlker Özsay, “Her şey artıyor, motorin fiyatları her geçen gün artıyor. Artık işimiz bitti, araçları bırakacağız, yapacak bir şey yok. Eskiye döneceğiz. At arabası dönemi. Gıda fiyatlarını artırıyorlar, mazot fiyatlarını artırıyorlar. Artık bıktık, vazgeçeceğiz.” “Artık herkes kendi başının çaresine baksın. Üretimi bitireceğiz” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde mazot fiyatlarına yapılan 1 lira 15 kuruşluk artışa vatandaşlar tepki gösterdi.

“ESKİ DÖNEME DÖNECEĞİZ”

İlker Özsay, “Her şeye artış, mazotta artış, her geçen gün artış. İşimiz bitti, araçları bırakacağız, yapacak bir şey yok. Eski döneme, at arabası dönemine döneceğiz. Ben” dedi. Hayvancılık yapıyorum, tarımcıyım, çiftçiyim, hayvancılık yapıyorum, gıda fiyatlarını artırıyorlar, mazot fiyatlarını artırıyorlar.” “Bıktık, bıktık, artık vazgeçeceğiz. Artık herkes başının çaresine baksın. Üretimi bitireceğiz” dedi.

“Kıyamet gelse de kurtulalım”

Emekli memur İsmail Aşkın, “Kıyamet gelse de başka bir şey söylemem. Her gün zam mı yapılıyor? Her gün zam mı yapılıyor? Parayı ödeyemiyorum. Emekliyim ve bu Emeklilere verdiği yüzde 50’yi vermiyor, çalışanlara çok para veriyor.”

Tatlı satan Salih Bahçeci ise, “Geçimimizi sağlayacak vaktimiz kalmadı. Motorinin fiyatı arttı. Tatlı satıyoruz, tatlıdan para kazanamıyoruz. Kazandığımız parayı tatlıya harcıyoruz. Kazanamıyoruz. biter buluşur. Her gün mazot alıyorum. Ama para yakıta gidiyor. Kendimi zor geçindirebiliyorum. Böyle tatlı satıyorum, akşama kadar araba ile tatlı satıyorum.” “Motorin pahalı, para kazanamıyorum” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu