Teknoloji

Playables, YouTube’da oyun çağını resmen başlatıyor

Haziran ayında YouTube, çevrimiçi oyunları platforma getirecek bir yeniliği tanıttı. Dahili olarak test ettiği konuşuluyordu.Ve şimdi Google’ın çalışanlarına gönderdiği bir e-posta Beni Playables olarak bilinen YouTube hizmetinin test aşamasına katılmaya davet etti.Şirket ayrıca YouTube’un oynanabilir oyunları test ettiğini de resmi olarak duyurdu.

Platforma hem masaüstü hem de taşınabilir cihazlarda oynanabilecek oyunların yer alacağı yeni bir platform eklenecek. Oynanabilir öğeler Oyun hizmeti başlangıçta az sayıda YouTuber ile sınırlıydı. İlk oyunlardan biri, yeterli süreli tıklama gerektiren bir 3 boyutlu top zıplatma oyunudur. Yığın Sıçraması . Yığın Sıçraması, Google Oyun AtıştırmalıklarıMini oyun zaten hizmette mevcut.

Google, kullanıcıların yeni Oynanabilir oyunlar bölümüne erişimlerinin olup olmadığını standart YouTube video akışlarının yanında arayarak görebileceklerini söylüyor. YouTube’a oyunların eklenmesi, platformun kısa filmler, uzun metrajlı filmler, müzik, televizyon hizmeti, podcast’ler ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok eğlence biçimine doğru genişlemesini sürdürüyor.

YouTube, Abonelikler akışında bir kanal sekmesi içerir ve uğultu tabanlı şarkı arama ayrıca testler. Son haberler, YouTube’un mırıldanarak veya şarkı söyleyerek müzik aramak için yeni bir formül geliştirdiğini gösteriyor.

Bu arada Google, Stadia bulut oyun hizmetini 2021’de durdurdu. Şirketin en büyük oyun başarıları, ana sayfasındaki tek seferlik oynanabilir Doodle oyunlarından geldi. Bu nedenle Google, oyunları YouTube yayınlarında organik olarak yayınlayarak daha fazla ilgi çekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu