Ekonomi

Borsa İstanbul’da 4 hisse haftaya tedbirlerle başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbulKAP’a yapılan açıklamalarda 4 hissenin haftaya tedbirlerle başlayacağı açıklandı.

Açıklamaya göre, Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca uygulamaya konulan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında. CATES, VRGYOVe YYAPIPaylar 05/02/2024 tarihinden (seans başından) 04/03/2024 tarihine (seans sonuna) kadar kredi işlemlerine konu edilmeyecektir.

KARYEPaylarına bugün seans başından itibaren 04/03/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

Halihazırda ilgili paya uygulanan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan kredi işlem yasağı tedbiri, brüt takas tedbirinin uygulandığı dönemde de devam edecek.

  • InvestingPro ile yatırımlarınızda başarıya ulaşın. Özel indirim kuponlarımızla %60’a varan avantajlar sizlerle. 2 yıllık abonelik INVTROZEL2 Artık kodu 5 Şubat’a kadar kullanabilirsiniz. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Bu hafta tedbirleri kaldırılacak hisse senetleri

5-9 Şubat haftasında halihazırda önlem uygulanan hisselerden 6 hissenin tedbiri kaldırılacak.

7 Şubat Çarşamba günü, SNICApaylarına uygulanan kredi işlem yasağı tedbiri ve PAPİLHisse senetlerine uygulanan kredi işlemleri yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri seans sonunda kaldırılacak.

9 Şubat Cuma, BEGYO, PAMEL, BRKVYVe FİKİRLERHisse senetlerine uygulanan kredi işlem yasağı tedbiri için bugün son gün olacak.

InvestingPro Dev İndirimi 5 Şubat’a Kadar Uzatıldı!

Yatırımlarınıza değer katmanın en akıllı yolu InvestingPro’dan geçiyor! Artık seçtiğiniz planda %60’a varan indirimden yararlanabilirsiniz. Yıllık abonelik için INVTROZEL1A Kod ile indirimlerden yararlanın. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu